Haber

Bakan Soylu: Gazilerimizin ve şehit annelerimizin ayakları altında halı olsak da borçlarını ödeyemiyoruz (2)

ERZURUM’DAKİ OTELİN AÇILIŞI SONRASI STK TEMSİLCİLERİYLE GÖRÜŞME

Iğdır’dan Erzurum’a gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, burada yapılan otelin açılışını yaptıktan sonra aynı otelde STK temsilcileriyle bir araya geldi. Bakan Soylu açılışta yaptığı konuşmada, şehidin ailesi tarafından Iğdır’da çocukları adına yaptırılan cami ve Kur’an-ı Kerim kursunun açılışından geldiğini belirten Bakan Soylu, şehidin annesinin şehit olduğunu söyledi. devletin şehitlere verdiği tazminatı almamış, çocuğunu çalıştırmamış. Türkiye’nin büyüyüp yükselirken geleceğine daha güçlü baktığını kaydeden Bakan Soylu, çocukluk ve gençlik yıllarımızda annelerimizin, babalarımızın hayal bile edemediği Türkiye’yi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın buluşturduğunu söyledi. 21. yüzyılın alt yapısındaki eksikliklerin tamamlandığını belirten Soylu, “Batı ile aramızdaki uçurumu kapatıyoruz. Alt yapımız, üst yapımız, otellerimiz, turizm ve tatil köylerimiz, üretimimiz, istihdamımız ve ihracatımızla. ihracat 250 milyar doları geçti.Bunlar öyle kolay düşürülebilecek rakamlar değil”39-40″Milyarlardan 250 milyar dolara, dünyanın büyük kriz yaşadığı ekonomik bölgelerde. İstihdamımız 31 milyonu aştı. Türkiye için bu rakamlara ulaşmak kolay değil. Erzurum’daki turizm otellerinin yatak kapasitesi 12 bini geçti. Bunlar büyük ve önemli işler” dedi.

Bakan Soylu, yatırımın gerçekleşebilmesi için barışın, öngörülebilirliğin, istikrarın ve geleceği doğru görebilmenin önemine vurgu yaparak, “Bir ülkenin yatırım olabilmesi için altyapısının olması, hastanelerinin olması gerekir. , yollar, havaalanları, tüm altyapılar ve üniversiteler Türkiye büyük bir devrim gerçekleştirmiştir. Buna değişim demek haksızlık olur, ilerleme demek haksızlık olur. Bu büyük bir devrimdir. Sahibi bu aziz millettir. bu büyük devrim Bu büyük devrimin yöneticisi sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır Bugün müteahhitleri Cumhur İttifakıdır Bu millet büyük bir millettir Ümidinizi yüksek tutun Umut olmasaydı bu otel yapılmazdı .. Bu Palandöken dağının yiğitliği kadar yiğit olmalıyız.Yüreğimizdeki gücümüzden asla geri durmamalıyız.Biz bunu bir heves yapıyoruz irkildiler.Mümkünse dinimize,birlik ve beraberliğimize saldırıyorlar. W her fırsatta medeniyetimize, geleneğimize, geleneğimize saldırırlar. Hepsini havaya uçurduk. Şimdi her şeyin zamanı. Şimdi hafife alma zamanı. Artık özgüvenimizi çevremizdeki coğrafyaya verme zamanı. Batı’nın etrafımızdaki coğrafyadan kurtulmasının zamanı geldi. Kardeşlerimizle, tüm Müslümanlarla, Türk devletleriyle birlikte geleceğe uzanma zamanıdır. Bu bizim omuzlarımızda. Tayyip Erdoğan gibi bir daha fırsat değerlendirmeyeceğiz. İnşallah bu fırsatı Türkiye’nin yüzyılına ve geleceğine güçlü bir şekilde aktaracağız” dedi.

Bakan Soylu protokolün açılışını yaptığı oteli ziyaret ederek bilgi aldı. Bakan Soylu daha sonra otelde Sivil Toplum Kuruluşları (STK) temsilcileriyle gerçekleştirilen toplantıya katıldı.

Oktay POLAT/ ERZURUM, –

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu